Hokejový horor s dobrým koncem. Berani zdolali Plzeň 5:4 v prodloužení, stav série čtvrtfinále play off je 2:2

Hokej umí být neskutečně dramatický. Když ve 30. minutě utkání vyhnal Čajánek svým druhým gólem v utkání z branky hostujícího Svobodu, zdálo se být rozhodnuto. Do cíle ale beraní partě ještě zbývalo dalších 40 velezajímavých, krušných i šťastných minut.

Domácí vedli 4:1, nejistého Svobodu vystřídal Mazanec. Trenér Indiánů Jelínek si vzal oddechový čas a hosté začali snižovat. Zdánlivě marný boj obětavě bojujících domácích dokončil vyrovnáním v 56. minutě Vykoukal, chvíli předtím měl ale rozhodnutí na holi Veselý, jeho střela razítkovala horní tyčku!

Prodloužení prověřilo semknutost domácích řad i pevné nervy fanoušků.

Na jeho samém konci, ve vrcholící 70. minutě, přišla spravedlnost za úvodní smolnou porážku na ledě Plzně.

Petr Leška se zmocnil puku a nesmírně elegantně poslal sebe, spoluhráče, trenéry i napěchovaný zimní stadión do euforie. Mazancovi nedal šanci a Zlín vyhrál 5:4. Sladká odměna za obrovskou bojovnost i chuť se rvát s nepříznivým vývojem utkání…

Tipsport extraliga ledního hokeje, čtvrtfinále play-off, 4. zápas:

PSG Zlín – HC Plzeň 1929 5:4 po prodl. (2:0, 2:3, 0:1 – 1:0), stav série: 2:2

Branky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (O. Veselý), 70. Leška – 22. Pletka (Jan Kovář, Duda), 35. Vlasák (Johnson), 38. Martin Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda). Rozhodčí: Hodek, Minář – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10, navíc Frolo (P) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 6378.

Sestavy:

PSG Zlín: Horčička – Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Holík, Leška, Köhler – Důras, Melenovský, F. Čech – Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Plzeň: 1929 A. Svoboda (30. Mazanec) – Jeřábek, Modrý, Vykoukal, F. Kaberle, Marušák, Frolo, D. Růžička – Kratěna, Martin Straka, Vlasák – Duda, Jan Kovář, Pletka – Dvořák, Pitule, Johnson – Andrašovský, Havlíček, Petruška – Vostřák. Trenéři: Marian Jelínek, Milan Razým a Michal Straka.