Starostové udali tón fotbalové reprezentaci. Vyhráli EURO

Dnes už zase řeší běžné pracovní záležitosti. Josef Hutěčka, starosta Březnice na Zlínsku, třeba problémy s malou kapacitou školky. Libor Švardala, první muž Slavkova zase to, jak vylepšit knihovnu, či jak bude vypadat zdejší cyklostezka. Ale určitě je spojuje jedna důležitá věc, o víkendu v Polsku získali spolu s dalšími starosty z celé republiky titul mistrů Evropy ve fotbale.

Starostovské EURO se hrálo v polském městě Tychy. Češi od začátku válcovali své soupeře ve skupině. „A to jsme určitě nebyli sehraní, postupně jsme se zlepšovali a byli jsme jak dobře promazaný stroj,“ usmívá se už v práci v březnickém Obecním úřadě Josef Hutěčka, brankářská opora českého výběru. „Bylo to ale náročné, moc mi pomohl masér, měl jsem velký problém se zraněním, noha i teď hraje všemi barvami, ale jsem moc rád, že jsem si i tak v semifinále i finále zachytal.“

Naši smetli v semifinále Italy 5:1, ve finále pak Slovensko 4:1. „Aspoň to máme se Slováky ve fotbale a v hokeji vyrovnané,“ přidává důvod ke spokojenosti Libor Švardala, starosta Slavkova na Uherskohradišťsku. Ten patřil k ústředním postavám našeho týmu, však také hraje aktivně krajskou soutěž ve své obci. Po faulu na něho proměnili Češi ve finále penaltu, na dva góly nahrál a skvělý výkon korunoval vítěznou brankou. Co víc si přát?  Mimochodem právě slavkovský starosta předvídal, že turnaj vyhrajeme. „To bylo spíše přání, neznali jsme sílu soupeřů, ale když se splní přání, je to o to sladší,“ směje se Švardala.

Oba starostové se shodují v jednom, Polákům se EURO mimořádně vydařilo, organizační zabezpečení i všechny související věci byly opravdu na vysoké úrovni. Češi tak udali směr, kterým by už za pár dnů mohla vykročit i naše fotbalová reprezentace….

Fotogalerie

run_function(‚id‘,’41‘,’14100′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚367‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚14100‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x