Muzea v kraji hýří nápady. Muzejní noc je jen jednou v roce

Chcete uniknout pánské dominanci při sledování prvního vystoupení našich fotbalistů na EURU? Jak snadné, rodinnou pohodu nastolí, když lepší polovičky vezmou ratolesti a zamíří v pátek večer na Muzejní noc. Lhostejno zda ve Zlíně, Valašském Meziříčí, Vsetíně, Kroměříži či v Uherském Hradišti, anebo v Luhačovicích. Všude to bude noc, na kterou se nezapomíná.

Podívejte se třeba do zlínského zámku, ovládnou jej pohádkové bytosti z řad herců zdejšího Městského divadla. Bude to přímo Pohádková noc. Ale nejen muzejní, také galerijní, ve zlínské Galerii výtvarného umění Jihovýchodní Moravy připravili unikátní program.

Stejně tak v Obuvnickém muzeu, anebo na Hradě v Malenovicích, kde to bude pro poněkud silnější nátury, kdoví, zda tam při komentovaných prohlídkách nebude strašit,“ láká Blanka Kovandová ze zlínského muzea. Zlínská Muzejní a galerijní noc má jednu či spíše dvě zajímavosti. Mezi jednotlivými jmenovanými objekty, ale i některými dalšími budou zájemce bezplatně vozit dobové trolejbusy a autobusy.

Za Zlínem v ničem nezaostává třeba Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. „Kromě komentovaných prohlídek jsme připravili i tvořivé dílny, přehídku kostýmů, zapojili jsme hodně mladých lidí třeba z našich středních škol,“ zve Kateřina Kamrlová z uherskohradišťské instituce známé originálními nápady a netradičními akcemi.

Mezi památkami ve Valašském Meziříčí bude jezdit vláček, v Kroměříži připravili akci hned dvoudenní s velkým dobovým jarmarkem a exkurzí do středověku. Město si připomíná výročí zapsání na seznam UNESCO. Ve Vsetíně se lidé vydají Z pohádky do pohádky a například v Luhačovicích ozvláštní atmosféru svit dobových petrolejových lamp.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x