Původní výše nákladů byla 1,55 miliardy bez DPH, díky aktivitě města by ale částka mohla klesnout o přibližně 270 milionů korun. Významně by se tak mohla snížit i finanční spoluúčast jednotlivých měst a obcí, které jsou do projektu zapojeny.
Snahou města Vsetína je úspěšné dokončení celého projektu, zároveň však hledá možnosti, jak pokladny jednotlivých jeho účastníků co nejméně zatížit. Právě proto prosadilo změnu formy zadávacího řízení ze zúženého na otevřené. Řízení se tak mohlo zúčastnit více firem, čímž se vytvořilo více konkurenční prostředí, jehož výsledkem bylo výrazné snížení výše nabídek.
Podle původních propočtů se počítalo s celkovými náklady ve výši 1,55 miliardy korun bez DPH, přičemž spoluúčast obcí činí 22,6 procenta. Díky otevřenému zadávacímu řízení se však celkové náklady na realizaci projektu mohou snížit o téměř 270 milionů korun. Pro oblast Vsetínska činí úspora 106 milionů, pro Hornolidečsko a Velkokarlovicko 73 milionů a pro Valašskomeziříčsko a Rožnovsko dalších přibližně 100 milionů korun.
„V závislosti na těchto úsporách se také výrazně sníží finanční spoluúčast jednotlivých měst a obcí. To byl jeden z našich hlavních cílů, druhým bylo zajištění transparentnosti průběhu zadávacího řízení,“ uvedla starostka Vsetína Iveta Táborská (ODS).
Podle starostky se tak nebude již opakovat zkušenost z projektu Čistá řeka Bečva I, kde pro oblast Vsetínska byla původně předpokládaná částka na realizaci 435 milionů korun. V zúženém zadávacím řízení ji nakonec firma vysoutěžila za 465 milionů korun.