„Celkově lze průběh voleb ve Zlíně charakterizovat jako klidný bez větších problémů a to ve všech 74 místnostech. Negativní připomínky se vyskytnuly ojediněle, například k nemožnosti hlasovat v nemocnici mimo svůj volební okrsek jsme měli jeden podnět,“ sdělil Tomáš Lang, vedoucí odboru kanceláře primátora, který měl organizaci voleb na starosti.
Strážníci provedli v souvislosti s volbami celkem 760 kontrol. „Vše bylo bez problémů,“ konstatoval Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín.
Celkem 13 lidí zjistilo ve volební místnosti, že mají neplatný občanský průkaz a hned proto požádali o vydání nového. „Někteří občané nemohli prokázat zákonem stanovenou totožnost a státní občanství. Předložili jen potvrzení o ztrátě nebo odcizení občanského průkazu a nebyli držiteli ani platného cestovního pasu. Nemohli tak uplatnit volební právo,“ doplnil Karel Švehlík z oddělení správního magistrátu, který také patřil do organizačního týmu.
Ve věku 101 let se k volbám dostavil osobně i jeden z nejstarších obyvatel města, i s manželkou odvolil v okrsku číslo devět. „Zajímavostí je, že už v sobotu magistrát obdržel žádost o vydání voličského průkazu pro volby v lednu 2013,“ dodal Dvořák.