Slovácké divadlo v Uherském Hradišti uvádí pohádku Miloše Macourka

Uherské Hradiště (ČTK) - Slovácké divadlo v Uherském Hradišti má před sebou poslední premiéru letošního roku. Hostující režisérka Alexandra Bauerová nastudovala s herci pohádku s názvem Jak neuvařit hlavu naměkko. Je určena nejmenším divákům, ale i jejich rodičům a prarodičům, řekl ČTK mluvčí a herec divadla Josef Kubáník. Pohádka bude poprvé uvedena 26. prosince od 15:00.

„Pohádkám se ve Slováckém divadle věnujeme pravidelně každý druhý rok a jsme rádi, že na ni i letos diváci čekají. Tentokrát jsme vsadili na hravé pohádky Miloše Macourka, ty mají rády nejenom děti, ale i dospělí,“ uvedl Kubáník. Scénárista a spisovatel Macourek je autorem seriálů Arabela, Létající Čestmír, ale i filmů pro dospělé jako jsou například Jak utopit doktora Mráčka, Pane, vy jste vdova a další. 

„Miloš Macourek napsal pro děti spoustu pohádkových knížek a děti je přímo milují pro nekonečnou fantazii a velkou hravost. Spolu s herci se staneme průzkumníky a objeviteli, kteří se dostanou do samotné hlavy autora, kde se to hemží roztodivnými nápady a pohádkovými postavami. Potkat tak můžeme například holčičku Matyldu, která má náhradní šroubovací hlavu, nebo chlapečka Konráda, který psal nosem, ale i elektrického úhoře nebo nešťastný budík,“ popsala dramaturgyně Iva Šulajová. 

Dodala, že Macourkova originální vyprávění se vyznačují svěžím jazykem, bezstarostnou obrazotvorností i trochu černým humorem. „Na výpravě do jeho fantazijní říše se určitě nikdo nebude nudit, a tomu, kdo by se bál, aby se v hlavě neztratil mezi vřícími myšlenkami, slibujeme, že všechno dobře dopadne,“ doplnila s úsměvem Šulajová

V příbězích se objeví desítka uherskohradišťských herců, mezi nimi například Martin Vrtáček, Jiří Hejcman nebo Irena Vacková. Pohádka bude mít premiéru tradičně na Štěpána od 15:00, hrát se bude ale i 27. a 28. prosince. Vstupenky je možné koupit v pokladně nebo online na webových stránkách Slováckého divadla.