PSG Zlín-Verva Litvínov 2:1. Výhru ušil "Tesil"

Osmatřicetiletý obránce Radim Tesařík zvaný Tesil je poslední dobou klenotem party zlínských Beranů, pálí mu to jako dlouho ne a rozhodl i zápas 43. kola Tipsport extraligy, když v 63. minutě vyrovnaného duelu propálil v prodloužení brankáře Litvínova Francouze, Zlín tak zvítězil 2:1 a na první Plzeň ztrácí ze třetí příčky pouhých pět bodů.

Na výhru se domácí hodně nadřeli, vedli sice brzy gólem Čajánka po dokonalé souhře s Holíkem, šanci měl i jubilant Leška hrající 1000. zápas v extralize, ale nastřelil tyč.

Hosté postupně přidávali na důrazu, což se vyplatilo zkraje třetí části hry, kdy vyrovnali Černým. Šancí měli spoustu, domácí držel brankář Horčička.

Dva body ale nakonec přivál svým pohotovým zásahem právě Tesařík. Ten je momentálně vůbec nejproduktivnějším obráncem PSG. V posledních pěti duelech skóroval pětkrát.

V neděli se Zlínští rozjedou do Brna, zápas v tamní Kajot aréně bude mít jako vždy příchuť hodně vypjatého derby moravských týmů.