Benefice Karla Rachůnka byla slavnostně ukončena

ZLÍN - Benefice Karla Rachůnka byla ve středu slavnostně ukončena a na dobročinné účely vynesla nakonec částku 920 tisíc korun. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Organizátoři akce, kterými byli Karel Rachůnek starší, město Zlín a hokejový klub PSG Zlín, získané peníze rozdělili pěti organizacím, které pracují se zdravotně handicapovanými nebo seniory – Domovu pro zdravotně postižené z Velehradu, Sledge hokejovému klubu Lapp Zlín, Klubu Íčko Zlín, Nemocnici Milosrdných bratří ve Vizovicích a zlínskému integrovanému centru IZAP Slunečnice.

„Benefice splnila svůj účel, jak po stránce sportovní, tak společenské. Těšilo nás, že na zápas Zlína s Jaroslavlí dorazila řada hráčů zvučných jmen, kteří se během kariéry potkali s Kájou. A byli jsme moc rádi za zájem fanoušků, vždyť vyprodali stadion,“ prohlásil Karel Rachůnek starší.

Největší částku se v rámci benefice podařilo získat ze vstupného na listopadové utkání PSG Zlín – Lokomotiv Jaroslavl. Další finance vzešly z dražby dresů, ve kterých bylo utkání odehráno, a klubové šály ruského týmu. Akci podpořili také sponzoři.

Během slavnostního ukončení benefice si ve zlínské obřadní síni někteří fanoušci přišli osobně přebrat dresy, které v dražbě získali. Dres podepsaný všemi hokejovými hvězdami, které dorazily na utkání s Jaroslavlí, organizátoři věnovali hokejovému klubu. „Pověsili jsme ho vedle posledního reprezentačního dresu Karla Rachůnka,“ sdělil generální manažer PSG Zlín Karel Adamík. Dva podepsané dresy z utkání Zlín – Jaroslavl dostal od organizátorů i fanklub.

Obdarované organizace peníze využijí na další zkvalitňování svých služeb a vylepšení zázemí. „Použijeme je na vybavení Domova Karla Rachůnka, který vznikne v Uherském Hradišti a kam se přesuneme z Velehradu,“ prozradila například za tamní Domov pro zdravotně postižené Markéta Benešová. Domov získá z benefice částku 650 tisíc korun. Celkem 150 tisíc korun získá SHK Lapp Zlín. Shodně 40 tisíc korun pak obdrží z benefice IZAP Slunečnice, Klub Íčko Zlín a Nemocnice Milosrdných bratří ve Vizovicích. „Nejsme častými příjemci takovéto pomoci a jsme za ni opravdu rádi. Využijeme ji na vylepšení sociálního zázemí,“ řekla za integrované centrum IZAP Slunečnice Sylvie Osičková.

--> --> --> --> -->