Podnikatelé mohou získat vouchery v hodnotě 80 až 199 tisíc korun. Inovační vouchery podporují konkurenceschopnost podniku, umožňují podnikatelům pracovat s prvotřídními výzkumnými a vývojovými centry při vysokých školách a přinášejí inovativní a kreativní myšlenky.
V loňském roce bylo ve Zlínském kraji s podporou inovačních voucherů úspěšně zrealizováno 29 konkrétních případů spolupráce firem s vysokými školami.
„Společnost Mandy Zlín využila například inovační voucher ve výši 110 tisíc korun na spolupráci s Centrem polymerních systémů na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jednalo se o realizaci projektu Vývoj nového technologického postupu přípravy hořlavého gelu, v rámci kterého došlo k podstatnému zlepšení požadovaných vlastností hlavního výrobku této firmy,“ konstatovala Dvorníková.
Na inovačních voucherech spolupracují kromě zlínské univerzity i Vysoké učení technické v Brně, Vysoká škola báňská -Technická univerzita Ostrava, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci a Masarykova univerzita v Brně.