SJÍZDNOST SILNIC: V kraji je nový i rozbředlý sníh, na horách se objevují sněhové jazyky

ZLÍN - Ve Zlínském kraji jsou v pondělí většinou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Podle silničářů dopravu komplikuje nový i rozbředlý sníh a na horách se objevují sněhové jazyky.

Na Valašsku je na cestách udržovaných chemicky vrstva nového sněhu nebo sněhová kaše do čtyř centimetrů. Na inertně udržovaných úsecích je vrstva nového sněhu do šesti centimetrů. V horských oblastech je ujetá vrstva sněhu do 16 centimetrů, místy jsou ledové vyjeté koleje a na hřebenech se objevují sněhové jazyky. Silničáři přůběžně pluhují a provádějí posyp. Je zataženo, vyskytují se sněhové přeháňky a rtuť teploměru klesla na minus osm až minus čtyři stupně Celsia.

Na Zlínsku, Kroměřížsku i Uherskohradišťsku leží na jedničkových komunikacích zbytky rozbředlého sněhu a řidiči musejí být opatrní. Podobná situace panuje i na silnicích nižší třídy, které jsou udržované chemicky. Na vozovkách udržovaných inertem je slabá vrstva sněhu krytá posypem. Ve všech regionech je zataženo a objevují se sněhové přeháňky. Na Zlínsku se teploty pohybují od minus šesti do minus čtyř stupňů Celsia, na Kroměřížsku se drží mezi minus čtyřmi až minus třemi stupni Celsia a na Uherskohradišťsku jsou teploty od minus pěti do minus dvou stupňů Celsia.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x