O Nejlepší podnikatelský záměr bude ve Zlínském kraji bojovat 57 soutěžících

ZLÍN - V pořadí šestého ročníku soutěže nejlepší podnikatelský záměr se ve Zlínském kraji zúčastní celkem 57 soutěžících. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí zlínského hejtmanství Gabriela Dvorníková.

Soutěž pořádá Technologické inovační centrum ve spolupráci se Zlínským krajem a soutěžící měli možnost předkládat své záměry do konce února. „Do soutěže se nakonec přihlásilo celkem 57 soutěžících či soutěžních týmů. Do kategorie vysoké školy/veřejnost se zapojilo 27 projektů a do kategorie středních škol celkem 30 studentských projektů,“ upřesnila Dvorníková.

Technologické inovační centrum připravilo pro studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a širokou veřejnost opět sérii čtyř workshopů s názvem Začni podnikat, změň svou budoucnost za účelem rozvíjení podnikatelského ducha a podnikatelského vzdělávání ve Zlínském kraji. Účastníci workshopu se dozvěděli informace o problematice sestavování podnikatelských plánů, budování leadershipu, budoucnosti podnikání v České republice, podpory podnikání ve Zlínském kraji formou podnikatelských inkubátorů a možnosti financování začátku podnikání. Na každém workshopu vystoupil zajímavý host nebo zkušený podnikatel, který předával posluchačům své zkušenosti a znalosti.

V březnu se uskuteční první kolo hodnocení soutěže, během kterého organizátor vybere nejlepší soutěžní záměry v každé kategorii, které postoupí do dalšího kola hodnocení. Ve druhém kole, ze kterého vzejdou koneční vítězové, budou soutěžící osobně prezentovat své záměry před hodnotitelskou komisí.

U kategorie vysoké školy/veřejnost půjde také o regionální kolo soutěže o nejinovativnější záměr roku 2013 projektu Spinnet. Nejlepší podnikatelské záměry z této kategorie budou poté nominovány do celostátního kola soutěže, kde se mohou porovnat s celostátní konkurencí. „Soutěž Nejlepší podnikatelský záměr slouží k vyhledávání a identifikaci studentů a studentských týmů s podnikatelským duchem, kterým může být také v rámci projektu poskytnuta konzultační podpora k rozvoji jejich podnikatelských plánů,“ uvedl projektový manažer Technologického inovačního centra Daniel Vaněk.

Tak jako v předešlém ročníku usednou do hodnotící komise zástupci partnerů, investorů a organizátora soutěže. Soutěžící si tak mohou nejen vyzkoušet prezentaci svého záměru před odbornou porotou, ale také získat zpětnou vazbu ke svým soutěžním nápadům a projektům.

Na nejlepší podnikatelské záměry čekají ceny v hodnotě asi 130 tisíc korun. Opět je tu i možnost získání prostor pro podnikání. Tím je roční bezplatný pronájem kanceláře v centru Zlína v Podnikatelském inkubátoru Technologického inovačního centra nebo v podnikatelském inkubátoru v Holešově.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen nejlepším studentům se uskuteční na přelomu dubna a května.