Valašskokloboucká radnice odkládá kvůli počasí jarní úklid

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Valašskokloboucká radnice se koncem tohoto týdne chystala zahájit jarní úklid ve městě, Lipině, Smolině i Mirošově. Jak serveru Zlin.cz řekla mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková, kvůli počasí se však úklid musí odložit.

Novou příležitost dostanou občané znovu po Velikonocích. Sběr nebezpečného odpadu, který je na pátek plánován v místních částech, se však uskuteční beze změny.

„Počasí se znovu přiklonilo k zimě a vypadá to, že ani o víkendu bohužel nepřinese jarní teploty a podmínky, které by umožnily provést úklid zahrad, údržbu zeleně a podobné činnosti. Po dohodě s předsedy osadních výborů se proto vedení města rozhodlo jarní úklid odložit. Nový termín je stanoven na víkend od 5. do 7. dubna,“ informoval vedoucí odboru životního prostředí Josef Slánský.

V náhradním termínu budou v místních částech umístěny dva vanové kontejnery na bioodpad a další odpad. Distribuce pytlů do domácností ve Valašských Kloboukách začala už 15. března a bude dokončena, tak aby obyvatelé rodinných domů měli tyto pytle k dispozici. V pondělí 8. dubna budou moci lidé naplněné pytle umístit poblíž komunikací, aby mohly být svezeny.

V pátek 22. března bude ovšem zajištěn ohlašovaný sběr nebezpečného a objemného komunálního odpadu. V Lipině na návsi jej mohou občané využít od 14.30 do 15 hodin, v Mirošově na rozcestí od 15.30 do 16 hodin a ve Smolině u zvonice od 16.30 do 17 hodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x