Podruhé to na domácím ledě hrubě nevyšlo. Zlínští vyšli totálně naprázdno, zasklili první část hry a k pokračování semifinálové série do Třince se o víkendu jede za rovnovážného stavu 1:1. Na porážku 2:6 bude v beraní partě nejlepší čáry máry fuk rychle zapomenout.

Domácí šli do utkání jakoby opaření. Už první minuty naznačovaly, že to nebudou mít lehké, ale že po šestiminutové sprše mezi 11. a 17. minutou budou hned čtyřikrát inkasovat z holí Růžičky, Květoně, Klimenty a Bonka, to tušit nemohli. Hosté si pronajali celé kluziště a byli jednoznačnými pány ledu.

Ve 28. minutě pak přidal pátý gól Varaďa a početná kolonie třineckých fandů se tetelila blahem.

V play off naštěstí výše skóre nerozhoduje, i tak ale byly utišující góly Köhlera a Fořta, ten střílel zkraje třetí části hry, hojivým fáčem. Chvílemi se domácí blížili i třetímu gólu, ale brankář Hamerlík jim už nedovolil zdramatizovat zápas.

Razítko na zaslouženou výhru hostů v poměru 6:2 pak dal Polanský a jeho průnik patřil s úterním Leškovým gólem k tomu nejhezčímu, co zatím nerozhodná bitva na moravskoslezském poli přinesla.