Po celou dobu výstavy jsou slavnostně vyzdobeny i zámecké pokoje. O velikonočním víkendu čeká navíc na všechny návštěvníky zámku bohatý program.
Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, jehož datum je určováno měsíčními fázemi. S přírodním cyklem a vznikem nového života souvisí původní pojetí Velikonoc jako svátků jara. Na výstavě v zámku Lešná toto pojetí reprezentují výtvarné práce dětí základních a mateřských škol z Valašského Meziříčí, Vsetína, Rožnova pod Radhoštěm, Valašské Bystřice a Hodslavic. Z veselých obrázků a důmyslných prostorových objektů návštěvníci načerpají inspiraci pro jarní výzdobu svých domovů.
Do výstavy se zapojili také žáci Základní umělecké školy z Rožnova pod Radhoštěm. Inspirovali se dílem světoznámého umělce Karla Malicha a umělecky ztvárnily například vznik života nebo buněčné dělení.
„Křesťanský rozměr Velikonoc na výstavě představují slavnostní liturgická roucha a historické modlitební knihy zapůjčené z farnosti Lešná. K vidění je i kompletní smuteční roucho používané při pohřbech hraběcí rodiny Kinských, která žila na zámku Lešná, nebo soška Panny Marie umístěná původně v zámeckém parku. Návštěvníci se dozvědí, jaký význam mají jednotlivé barvy liturgických rouch a jaký byl jejich historický vývoj,“ popsala výstavu Jitka Slezáková z Muzea regionu Valašsko.
Na poslední březnovou neděli je připraven doprovodný program pro veřejnost. Na návštěvníky čekají ukázky ručních prací paličkování, malování kraslic a předení. Restaurace U zámku nabídne tradiční velikonoční pokrmy.
Zámek Lešná je otevřen denně mimo pondělí od devíti do 16 hodin.