Zlínská nemocnice obnoví přístrojové vybavení onkologie

ZLÍN - Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně chystá modernizaci a obnovu přístrojového vybavení onkologie. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí zlínského hejtmanství Gabriela Dvorníková.

Rozpočet projektu je vyčíslen na 31,765 milionu korun, přičemž finanční spoluúčast kraje, coby zřizovatele nemocnice, činí 4,765 milionu korun. „Tuto spoluúčast odsouhlasili na svém jednání krajští radní a stejný krok doporučili i krajským zastupitelům,“ doplnila Dvorníková.

Krajská nemocnice T. Bati, jako jediné pracoviště se statutem onkologického centra ve Zlínském kraji, zajišťuje komplexní péči o onkologicky nemocné, tedy diagnostiku, radioterapii, chemoterapii, hormonální terapii i cílenou léčbu. Modernizací zařízení se zásadně zvýší nejen kvalita, ale i kapacita péče o pacienty. Nové přístroje budou sloužit k diagnostice nemocí, invazivním zákrokům či provádění chemoterapie. Mimo jiné se počítá s pořízením dvou multifunkčních systémů operačních sálů pro endoskopické operování, dvou pojízdných digitálních rentgenových přístrojů, ultrazvukového přístroje s možností pooperačního zobrazení nebo C-ramena.

Pokud bude projekt z Integrovaného operačního programu podpořen, dočká se zlínská onkologie nového přístrojového vybavení na podzim příštího roku.

--> --> --> --> -->