Začínající včelaři si mezi sebou rozdělí půl milionu korun

ZLÍN - Celkem 50 začínajících včelařů obdrží od Zlínského kraje dotace v celkové výši půl milionu korun. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí zlínského hejtmanství Gabriela Dvorníková.

Peníze poputují z Podprogramu pro začínající včelaře, který stejně jako v letech minulých vyhlásil Zlínský kraj.

„Příjali jsme celkem 145 žádostí, které posuzovala odborná komise. O dotaci mohly žádat fyzické osoby trvale bydlící ve Zlínském kraji, které nevlastní žádné úly ani včelstva. Mezi hlavní cíle Podprogramu pro začínající včelaře patří rozšíření počtu mladých včelařů, omlazení členské základny a zainvestování lokalit, kde se zatím nevyskytují včelstva,“ konstatovala Dvorníková.

Finanční podpora je určena na nákup základního a doporučeného vybavení, konkrétně pak na nákup zdravého včelstva a moderních nástavkových úlů, které umožňují snadnější ošetřování včelstev a eliminaci možných příčin moru včelího plodu i dalších parazitárních onemocnění.

Začínajícím včelařům Zlínský kraj pomáhá již od roku 2006. V letech 2006 až 2012 je podpořil souhrnnou sumou ve výši 4,177 milionu korun. Celkově kraj podpořil 491 včelařů, kteří za obdržené prostředky pořídili 1 562 nových úlů a 1 189 rojů včel.

--> --> --> --> -->