Na podporu inovační spolupráce poputuje celkem 6,539 milionu korun, z čehož 4,904 milionu činí dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava, druhou část ve výši 1,635 milionu korun vyplatí ze svého rozpočtu Zlínský kraj.
Celkově se na krajském úřadě sešlo 98 žádostí, z nichž 16 nesplňovalo kritéria hodnocení. Vyhovující žádosti byly seřazeny dle času odevzdání a ke schválení bylo navrženo prvních 45 žadatelů. Zbylí žadatelé se stali náhradníky.
Inovační vouchery Zlínského kraje fungují tak, že firma si dohodne čerpání konkrétní služby od vysoké školy. Po úspěšné realizaci ze strany univerzity a úhradě ceny je její část ve výši maximálně 75 procent proplacena. Firmy tak mohou získat inovační voucher v hodnotě 60 tisíc až 149 999 korun, který využijí k nákupu služeb v hodnotě od 80 tisíc do 199 999 korun.
„Podpořené firmy chtějí své záměry realizovat prostřednictvím spolupráce se čtyřmi vysokými školami. Zdaleka největší zájem byl o Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (38 projektů). Následují Vysoké učení technické v Brně (pět projektů), Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (jeden projekt) a Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně (jeden projekt),“ dodala Dvorníková.
V loňském roce podpořil kraj v první etapě projektu celkem 33 žadatelů celkovou částkou 4,565 milionu korun.