Vsetínský policista Obr dominoval v šampionátu v plavání

VSETÍN – Vsetínský policista Pavel Obr si na Mistrovství České republiky v plavání a záchranném plavání Policie ČR připsal tři vítězství. Ve věkové kategorii mezi 40 až 50 let kraloval na sto metrech v motýlku, polohovém závodu a vyhrál i prsa, řekla serveru Zlin.cz vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Časy Obra byly bez ohledu na věk v celkovém pořadí na druhém a třetím místě. „V celkovém součtu prohrál sto metrů prsa o pouhých dvanáct setin vteřiny se soupeřem mladším o 22 let,“ informovala Javorková. Kvůli tomu se Obr nepodívá na evropský šampionát, který se bude konat na Ukrajině. Přesto si policista vytvořil na prsa osobní rekord.

Spolu s ním se závodu zúčastnil i vsetínský Pavel Randýsek. Ve čtyřech disciplínách bral dvakrát páté místo, potom sedmé a sbírku doplnil devátou příčkou. „Dvojice byla jedinými účastníky ze Zlínského kraje,“ podotkla mluvčí.