Došek trefil záchranu, Slovácko veze bod z Jihlavy

Fotbalisté Slovácka se defintivně zachránili ve fotbalové Gambrinus lize. V Jihlavě vybojovali cennou remízu 1:1 a bod už stačí na záchranu. Tradičním střelcem byl Libor Došek, který tak potvrdil suverenní pozici mezi kanonýry slováckého celku.

Domácí přitom po půlhodině hry vedli Šimonkovým gólem, hned za pět minut si ale připravil odpověď právě vysoký útočník Habancova týmu. Nejlépe s zorientoval ve skrumáži po Volešákově rohu a brankář Blažek byl bez šance.

Domácí byli blízko vedení v 69. minutě, Jungrův gól ale padl z ofsajdu, dvě minuty před závěrečným hvizdem pak mohl skóre otočiit Volešák, ale domácí brankář Blažek uhasil nebezpečí včas.

Výsledek 1:1 je definitivou na záchranu, o co nejlepší pozici budou ještě hráči Slovácka bojovat proti Baníku Ostrava a Brnu. Loučení s domácím prostředím je připraveno na nedělní 18. hodinu, očekává se několik stovek nevyzpytatelných fanoušků Baníku, který ještě nemá záchranu jistou. V pohotovosti tak budou muset být stovky policistů.