Baroš kouzla zbavený. Slovácko – Baník Ostrava 2:0

Libor Došek a Jan Trousil. Dva nejzkušenější fotbalisté Slovácka měli jasně nejvýraznější podíl na výhře svého celku nad ostravským Baníkem. Ve 29. kole nejvyšší soutěže se loučení s domácími diváky podařilo. V parádní fotbalové atmosféře zvítězili domácí po zásluze 2:0.

Hosty přijela podpořit tisícovka „bílých neandělů„, hlučných fandů, které, když jsou v mezích společenských norem, může Baníku každý závidět. Jenže už po šesti minutách lapali věrní Ostravané po dechu. A stejně věrní domácí fans se radovali.

Libor Došek se totiž po Volešákově rohu nejlépe zorientoval v trestném území a nezadržitelně skóroval.

Ozdobou byly souboje domácího kapitána Trousila s ostravským exreprezentantem Barošem. Šéf domácí obrany hrál excelentní zápas a vigantického rodáka, nejlepšího střelce Eura 2004, úplně začaroval.

Aby toho nebylo málo, v 61. minutě se Trousil zjevil v roli čistokrevného pravého křídla, ideálně načasoval přihrávku pro Doška a ten svým druhým gólem stanovil konečné skóre na 2:0 pro Slovácko.

V posledním kole už o mnoho nepůjde, Slovácko jede v sobotu dohrát sezónu do Brna.