VIDEO: Sbírka se rozjela. V sobotu vyrazí do zaplavených oblastí kamion

Sbírka pořádaná občanským sdružením Korunka ve spolupráci s profesionálními i dobrovolnými hasiči v celém Zlínském kraji na pomoc lidem v zaplavených oblastech se rozjela. První materiální pomoc dnes  přijaly hasičské stanice. Mimo jiné ve Zlíně či ve Vlčnově.

Ve Zlíně se do sbírky mimo jednotlivců zapojily také firmy. Společnost AVONET například přivezla pláštěnky, rukavice, holínky a kbelíky. „Dotazovali jsme se na akutálně nejpotřebnější věci prostřednictvím paní Záhorské z Korunky Luhačovice přímo na krizovém povodňovém štábu, a ty jsme přivezli,“ řekla nám Monika Jonáková, iniciátorka zaměstnanecké sbírky ve firmě. Vedení společnosti pak přidalo dvojnásobek částky, kterou mezi sebou vybrali sami zaměstnanci.

Ve Vlčnově přivítali herce a baviče Josefa Aloise Náhlovského v doprovodu zpěváka Ladislava Kerndla. „Vezeme hlavně hygienické a čisticí prostředky,“ hlásil z auta těsně před Vlčnovem Náhlovský. Ten už několik let bydlí v Luhačovicích, ale doma se stále cítí být i v těžce zaplaveném Ústí nad Labem. „Zítra tam vyrážím, snad se situace zlepší,“ doufal.

Iniciátorka sbírky, ředitelka Korunky Veronika Záhorská, připomíná, že zatímco ve Zlíně do sídla Krajského hasičského záchranného sboru mohou jednotlivci i firmy přivážet pomoc nepřetržitě, v případě, že chtějí pomoci na stanicích dobrovolných hasičů v jednotlivých obcích, měli by se dopředu na předání domluvit se starosty.

Kamion s pomocí vyrazí po skončení sbírky do zaplavených oblastí v sobotu v 11 hodin ze Zlína. Podívejte se na naše video, jak pomoc vypadala ve Zlíně.

Video

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x