O dění ve městě začala zlínská radnice informovat prostřednictvím internetových reportáží

ZLÍN - Novinky z města i Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě se mohou obyvatelé Zlína nově dozvídat i prostřednictvím internetových reportáží, k vidění jsou na webových stránkách města. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Internetové reportáže jsou k nahlédnutí po rozkliknutí banneru s názvem TV Zlín reportáže, který je umístěný v levém sloupci na úvodní straně městského webu, avizované budou i v rubrice Aktuálně. K dispozici jsou i na webu www.zlin.cz – zde.

„Dlouhodobě se snažíme veřejnost co nejvíce informovat o tom, co děláme a co se děje v našem městě. Zkvalitnili jsme obsah Magazínu Zlín, neustále vylepšujeme radniční web, vydáváme řadu tiskových zpráv, zrealizovali jsme přímé přenosy ze zasedání zastupitelstev. Internetové reportáže je v tomto ohledu dalším posunem vpřed. Věřím, že si najdou své diváky,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek (TOP 09/STAN).

Každý týden nabídne město dvě nové zpravodajské reportáže. Ty premiérové diváky seznámí s vývojem situace v ulici Kvítková, kde obyvatele trápí hlučné chování návštěvníků tamních diskoték, dalším tématem jsou cyklostezky, jejich budování a aktuálně naplánovaná oprava úseku na Vršavě. Pořad Němé tváře je měsíčníkem, aktuální díl bude zveřejněn vždy první týden v měsíci. Obsah premiérového se vrací k úspěšné akci Útulkové jaro a představuje také psy, kteří jsou vhodní k adopci. „Jejich nabídku pravidelně zveřejňujeme prostřednictvím rubriky Okénko z útulku v Magazínu Zlín, fotografií promítaných na LCD obrazovkách v obchodním centru Čepkov i ve vitríně nedaleko náměstí Míru. V internetových reportážích se tito psi i samotný útulek představí jinou, ale opět atraktivní formou,“ doplnila Vladimíra Pavlovová, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu.

Natáčení internetových reportáží a pořadu Němé tváře bude realizovat pro město Zlín společnost Otrokovická Beseda. Za jednu reportáž v délce asi tři minuty radnice zaplatí částku čtyři tisíce korun včetně DPH, měsíčně tak půjde o částku 32 tisíc korun včetně DPH. Smlouva je uzavřená do konce letošního roku. Natočení jednoho přibližně desetiminutového měsíčníku Němé tváře vyjde město na 7 900 korun, DPH uhradí Útulek pro zvířata v nouzi. Smlouva je uzavřená do června roku 2014.

Myšlenkou informovat veřejnost i prostřednictvím internetových reportáží se vedení města zabývalo dlouhodobě. Posuzovalo proto několik nabídek na spolupráci, jako nejvýhodnější se ukázala ta od Otrokovické Besedy. „Z hlediska finanční náročnosti byla tato nabídka výrazně nižší než další nabídky které jsme dostali, velmi spokojení jsme i s rozsahem této služby a kvalitou úvodních reportáží,“ dodal náměstek primátora Bedřich Landsfeld, který má na starosti ekonomiku města.

Internetové či televizní reportáže patří mezi často využívané prostředky, kterými radnice informují veřejnost o své činnosti. Například nedaleký Přerov využívá služeb místní kabelové televize, které za pořady o městě zaplatí částku 205 tisíc korun včetně DPH měsíčně. Havířov vyjde tento způsob informování na 170 tisíc korun včetně DPH, Frýdek-Místek 109 tisíc korun bez DPH, Olomouc zaplatí ročně dvěma televizním společnostem celkem částku téměř 3,4 milionu korun.