Čechmánek se dal na pivo: ve Zlíně otevřel restauraci a minipivovar

Má spoustu medailí. Zlatých, stříbrných i bronzových. Jen těch zlatých, kromě nejcennější olympijské z Nagana, z naší extraligy je šest, pět ze Vsetína, jedna jinošská z Jihlavy. Jediné stříbro získal se Vsetínem v roce 2000. A má i bronz, to je z roku 1997, kdy si v reprezentačním dresu zachytal na mistrovství světa ve Finsku. Teď sbírá zlato, stříbro i bronz trochu jinak.

Slavný hokejový brankář minulosti Roman Čechmánek už není jen hokejovým agentem, ale odedneška také pivovarníkem. Vaří pivo zvané Lev. V podobě zlaté, stříbrné a bronzové, tedy podle stupňů. A taky jednu lvici, pivo spíše pro ženy.

Pivo se u nás pije nejvíce hned po vodě, navíc Češi pivo milují a lev je národním symbolem hrdosti. Když nám agentura nabídla právě toto označení, šel jsem do toho,“ říká Roman Čechmánek.

Tak jako měl pomocníky v hokejové brance mezi obránci, samozřejmě má dokonalé zázemí i teď. Pomáhají výčepní, číšníci, provozní a samozřejmě renomovaný sládek.

Zajímavé je, že pivu se léta věnuje ve stylové hospůdce i bývalý Romanův trenér Horst Valášek. Jak velká to bude konkurence?

Neberu to tak, my máme pivo vlastní staročeské receptury, pan Valášek a jeho kolegové čepují jako všichni ostatní poněkud unifikovaná europiva, vidím v tom naši šanci. Nejde mi ani tak o rychlý zisk, jako spíše o to, aby po mě zůstalo i něco naprosto nehokejového,“ směje se novopečený zlínský pivovarník.

Mapa

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x