Tradice neporušena. Zlínští berani vyhráli na úvod extraligy v Litvínově

Velmi dobře, tedy dvěma body, vstoupili do nového ročníku nejvyšší soutěže hokejisté PSG Zlín. Na ledě Litvínova vyhráli po boji 3:2, respektive po nájezdech. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 2:2. Jediný nájezd proměnil zlínský Antonín Honejsek.

Zápas se ale vyvíjel lépe pro domácí, kteří v loňské sezóně prohráli s PSG všechna utkání. Na zlínského golmana Štůralu nejdříve vyzrál domácí útočník Hanzl, když  běžela 24. minuta. Před koncem druhé části hry vyrovnal zlínský bard Tesařík. Domácí byli blízko výhře, když v polovině třetí části pokořil hostujícího golmana Piroš. Jenže Zlínští měli v záloze dvě věci. Jednak klasika-zachránce-Lešku, který v 57. minutě vyrovnal a po prodloužení také chytrost Honejska. Jeho nájezd byl vítězný.

Takto okomentoval svůj dvoubodový vítězný nájezd: „Je to vždycky trošku o štěstí, hodně jsem se soustředil, podíval se na brankáře a zamířil mezi nohy. Vyšlo to, skvělé.“

Pozvánka na nedělní 17. hodinu na stadion Luďka Čajky zní: přijďte na Kladno, bude mimořádně silné i bez Jágra.