TES Valachiarun pokořil všechny rekordy

VSETÍN - Ve Vsetíně se konal šestý ročník běžeckých závodů TES Valachiarun a rekordy zde padaly ve všech kategoriích. Server Zlin.cz o tom za organizátory informoval Libor Čada.

I přes nepřízeň počasí se na strat postavilo 494 běžců. Vítězem Horského běhu se stal Svatopluk Janečka ze Ski-Turist Velké Karlovice s časem 01:18:55. Putovní pohár starostky města získal Ján Križák z AŠK Grafobal Skalica s časem 33:52.

Letos nově startovali běžci v Žerotínově ulici u Masarykova Gymnázia. V sobotu v poledne se na několik minut uzavřely hlavní komunikace a ulicemi města se prohnalo 289 běžců, kteří potom pokračovali na tratích dlouhých pět, 10 a 18 kilometrů.

„Vítězem Horského běhu, který běželo 102 odvážlivců, se stal Svatopluk Janečka ze Ski-Turist Velké Karlovice. Trať dlouhou 18 kilometrů zdolal v čase 01:18:55 a navíc překonal o 03:58 loňský rekord. Vítězství mezi ženami obhajovala Adéla Esentierová z Baláž Extreme Team Ostrava. Ve startovním poli neměla konkurenci a s časem 01:35:26 vyhrála,“ upřesnil Čada.

Desetikilometrového závodu O Putovní pohár starostky města se zúčastnilo 95 běžců. Putovní pohár získal Ján Križák se slovenského klubu AŠK Grafobal Skalica. Trať proběhl v čase 33:52 a také pokořil o 01:54 loňský rekord. Mezi ženami zvítězila Lubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica s časem 37:21 a rovněž překonala o 04:33 loňský rekord.

Nejkratší pětikilometrový závod, do kterého nastoupilo 92 běžců, vyhrál Vladimír Kozlovský z ŠSK Rožnov pod Radhoštěm s časem 18:44 a v ženách pak Pavlína Poláčková z AHA Vyškov s časem 21:16.

Součástí klání byly také Austin Mini běhy pro děti. Celkem 205 dětí proběhlo v Panské zahradě tratě dlouhé 350, 700 a 1050 metrů.