Kometa zhasla, zářila … a pak ji uhasil Honejsek

Derby se vším všudy, to byl v této sezóně první duel zlínského PSG a Komety Brno v hokejové extralize. Jestliže se po dvou třetinách zdálo, že si domácí snadno připíší tři body, byli nakonec docela rádi za dva. PSG zdolalo Kometu 4:3 po nájezdech.

Po trefách Čecha, Honejska a Okála vedli domácí už 3:0, jenže v kabině jako by si ve druhé přestávce lokli uspávadla. Naopak Kometa se dostala do hry okamžitě po nástupu na led, když ji do hry vrátil v budoucnu určitě moc šikovný sedmnáctiletý Jenyš. V přesilovce pět na tři pak snížil Němec a když srovnal kdysi zlínský bek Tomáš Žižka, mohlo se začít znovu.

Do prodloužení šli v přesile hosté, pak ale několikrát faualovali a výhodu měli domácí, Trvaj ani Štůrala už ale neinkasovali, a tak musely rozhodnout nájezdy. Z domácích se prosadili střelci z normální hrací doby Čech a Honejsek, Kometa protentokrát přeci jen zhasla, hokejisté PSG vyhráli 4:3, každopádně se hrál zápas, který se musel líbit.

PSG Zlín – Kometa Brno 4:3. Domácí jsou čtvrtí, hosté po zisku cenného bodu třetí.