Gospel je nádherná emotivní duchovní hudba, vycházející z černošské hudební tradice. Lidé v ní vyjadřovali touhu po svobodě od tvrdé, otrocké práce na bavlníkových a tabákových plantážích, která spolu s krutými tělesnými tresty dělala z jejich života peklo. Slovo gospel pochází z angličtiny a znamená evangelium – neboli dobrou zprávu. Žánr, který se vyvinul na počátku 20. století, se dotýká posluchačů dodnes. Možnost prožít radost a naději, kterou gospely přináší, a zároveň pomoci dobré věci nabízí koncert, který se uskuteční v sobotu 19. října od 17 hodin v Horním kostele ČCE ve Vsetíně.
„Vstupné na koncert činí 150 Kč. Peníze zde vybrané pomohou pořídit novější automobil pro službu Denního stacionáře Zahrada. Nyní používáme i 18 let stará auta“, přibližuje Jana Najtová z Diakonie Vsetín a dodává: „Auta jsou pro naši práci důležitá, neboť s nimi každodenně přivážíme a odvážíme seniory Denního stacionáře. Odlehčujeme tak rodinám pečujícím o seniora.“
Soubor ADD Gospel vznikl před sedmi roky a jeho repertoár vychází z moderního gospelu, R´n´B a rocku. Na koncertě zazní písně autorů Kirk Franklin, Toby Mac, Colin Vassel, Hans Christian Jochimsen, Claes Wegener, Israel Houghton i vlastní skladby z pera Jany Crown Peřtové a Vikiho Skláře.
Podrobné informace na www.diakonievsetin.cz