6. ročník mezinárodních závodů v potápění na nádech Zlín cup 2013

Letos se koná již 6. ročník mezinárodních závodů v potápění na nádech Zlín cup 2013, který pořádá česká reprezentantka ve freedivingu Jarmila Slovenčíková spolu s klubem Czech Apnea Team za velké podpory Zlínského kraje, firmy Lighthouse, Aconcept a dalších partnerů.

Zlín Cup 2013 je opět posledním závodem letošní sezóny freedivingu v Česku. Letos je přihlášeno rekordních 45 závodníků z Česka, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska. Zúčastní se i polský závodník Mateusz Malina, držitel několika národních polských rekordů a medailí z mistrovství světa.
Akce proběhne v sobotu 19. 10. 2013 v Městské plovárně Luhačovice a bude se soutěžit ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi (STA) a dynamické apnoi bez ploutví (DNF). Nová Městská plovárna byla uvedena do provozu 22. listopadu 2010 a od té doby se sem velmi rádi a pravidelně vracíme s našimi závody.

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat Zlín Cup nejen pod hlavičkou Aida Czech, ale chceme podpořit také nový systém Pure Apnea. Pure Apnea je freedivingová škola s vlastním výukovým systémem a zároveň organizace, která poskytuje zázemí a pravidla pro pořádání závodů v nádechovém potápění. Pure Apnea založil jihoafrický freediver John Daines a její hlavní sídlo je v Kapském městě. Snahou lidí stojícími za Pure Apnea je také podpořit organizátory freedivingových závodů, aby se

freediving rozvíjel jako sportovní disciplína a přitahoval do svých řad čím dál tím více atletů, kteří si chtějí vyzkoušet závodní atmosféru. Závodní pravidla nejsou v rozporu s pravidly AIDA.

Soutěžní disciplíny jsou bazénové:
Statická apnoe – /STA/
Je klasickou bazénovou disciplínou, při které se měří doba, kterou závodník vydrží pod vodou na jeden nádech.

Dynamická apnoe bez ploutví – /DNF/
V této disciplíně se měří vzdálenost, kterou závodník uplave pod vodou, opět na jeden nádech a bez ploutví.

Program – sobota 19. 10. 2013:
08:00 – 09:00 registrace
10:15 první start závodníků v disciplíně STA
14:05 první start závodníků v disciplíně DNF
19:00 vyhlášení vítězů

Místo konání:
Městská Plovárna Luhačovice – www.plovarnaluhacovice.cz
Adresa: Solné 1090, 763 26 Luhačovice

Rozhodčí AIDA: Jana Balounová (C), Pavlína Procházková (C), Christian Fötinger (E), Petr Vala (E), Thomas Hawranek (E)
Více na www.zlincup.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x