Díky penězům z otrokovického městského rozpočtu už se v africké vesničce podařilo postavit filtrační stanici pro pitnou vodu i zrekonstruovat školu. „Původně jsme chtěli ve vesnici vybudovat studnu. V návaznosti na provedené geologické průzkumy to však nebylo možné, proto jsme přistoupili na výstavbu filtrační stanice. Celková cena stavby byla více než 200 tisíc korun,“ konstatovala Vaculová. Další část peněz pak putovala na opravu mateřské školy, která se po vydatných deštích částečně zřítila. V příštím roce se Otrokovice zaměří na rekonstrukci a dovybavení dívčích a chlapeckých škol.
Podpora africké vesnice přináší nové zkušenosti také dětem v Otrokovicích. Již několikrát měli žáci základních škol možnost absolvovat poutavé besedy s ředitelkou základní školy v Súdánu paní Thuirou Salih Mohamed Adam, honorárním konzulem Súdánské republiky v ČR Petrem Pelikánem nebo vedoucím oddělení pravěku a starověku Středního Východu a Afriky Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur Pavlem Onderkou. Společně dětem prostřednictvím přednášek, fotografií, výstav i praktických ukázek činností představovali každodenní život v Súdánu. Žáci měli k dispozici mnoho afrických předmětů a hudebních nástrojů, které si mohli osahat a vyzkoušet. Velkou pozornost vzbudila příprava kávy včetně jejího pražení a ochutnávky, ale také psaní na dřevěnou tabulku rákosovým „perem“ a inkoustem z popele, sádla a vody, přesně tak, jak to dělají děti v Africe. Nevšední zážitek byl připraven pro občany a návštěvníky města, kteří měli možnost přímo na náměstí ochutnat typická súdánská jídla jako jsou cizrnové placky či červená čočka.
Spolupráce Otrokovic a Wad Ben Naga začala na otrokovické ZŠ Trávníky díky iniciativě Pavla Onderky a jeho matky Jaroslavy Onderkové, která je učitelkou na této škole. Jako první se uskutečnil sběr hraček a pomůcek pro súdánské děti prvního stupně základní školy. Žáci i učitelé tehdy nashromáždili na 250 kilogramů materiálu, který archeologická expedice doručila do vesnice.