Mountfield sedřel z beranů kůži. Zlínští podlehli Hradci 1:2 po nájezdech.

Za hodně snahy, spoustu šancí i bojovnost až do konce prodloužení jediný bod. To je v utkání Zlína s Hradcem Králové pro domácí hodně málo. Hosté vezou domů páteční cennou dvoubodovou výhru 2:1 po nájezdech.

V 19. minutě se poprvé měnilo skóre, pěkné Mertlovy přihrávky nemohl nevyužít volný Šimánek. Hosté hráli zahuštěný hokej, domácí se do šancí dostávali hodně ztuha.

Jak ale přibývalo času, stoupalo domácí nasazení, druhá třetina už byla pohlednou přehlídkou zlínských šancí, ovšem například Veselý, Tesařík ani Honejsek je nedokázali zužitkovat.

Stadion řval nadšením až v začátku třetiny třetí, za Kantora zapadl puk po střele Tesaříka. Z Hradeckých pak stříkala šťáva jako z citronu, domácí mačkali, mačkali, ale gólu za tři body se nedočkali.

Až přišel poněkud hořký konec, jediný, kdo se po prodloužení prosadil v nájezdech byl hostující Dej. A tak trochu smolně z domácího pohledu začal víkend, který bude mít pokračování v neděli na ledě mistrovské Plzně.

PSG Zlín – Mountfield Hradec Králové 1:2