Tak trochu jiná škola. V lavicích nenajdete ani polovinu žáků

Základní škola v Březové. Ve vesnici téměř přímo na hranicích Česka se Slovenskem. Možná by se řeklo, že tu lišky z Bílých Karpat dávají dobrou noc. Jenže právě zdejší škola je hodně výjimečná.

Do lavic od první do deváté třídy sem denně zasedá kolem 90 žáků, škola jich ovšem má více než dvakrát tolik. Jak je to možné? Jako jediná na Moravě je totiž internetová.

V praxi to znamená, že kromě našich stabilních žáků nám patří i 110 dětí, které jsou z jiných míst Česka, 20 z nich je dokonce v zahraničí,“ udivuje ředitel Ludvík Zimčík. Škola v Březové totiž testuje „dálkovou“ docházku dětí.

Mezi dětmi je řada těch, jejichž rodiče sázejí na vzdělávání po internetu, třeba z důvodu velkého časového vytížení. To je hlavně případ mladých sportovců, kteří už v dětském věku dosahují značných úspěchů, ale také dětí, které si ve své škole prošly šikanou, anebo těch, které mají zdravotní handicap a podobně,“ vysvětluje ředitel. Možnost přihlásit se mají i potomci varietních umělců, kteří jsou věčně na cestách.

Čtrnáctiletý František Pechala z Prahy patří k našim nejtalentovanějším tenistům. „Kluk trénuje šest i více hodin denně, když jsme slyšeli o březovské škole, napadlo nás, že by se to dalo časově skloubit lépe, než když chodí do takříkajíc normální školy,“ říká otec stejného jména.

Na internetu si denně najdu probíranou látku, po internetu také skládám testy, vždy jednou za půl roku musím před komisi přímo do Březové a obhájit své znalosti,“ vydýchává se deváťák František mladší po náročném tenisovém tréninku.

Na pana ředitele Zimčíka se vždycky těším, na zkoušení moc ne,“ přiznává reprezentant České republiky, který právě přechází do kategorie dorostu.

Škola v Březové je ale také úplně klasická, děti z příhraniční oblasti získávají spoustu úspěchů i v mimoškolní činnosti. Teď třeba zazářily svým školním časopisem.

Anketa

run_function(‚hash‘,’po-modules-survey‘,’16303′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚109‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚16303‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-survey‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x