Adieu rok 2013. Štěpánský turnaj dvojic vyhrála ve Zlíně trojice

Rok 2013 je na konci. Ve Zlíně udělal tenisovou tečku tradiční Štěpánský turnaj, na nějž se vždy scházejí nejlepší rekreační tenisté TK Zlín. Akce měla od začátku do konce punc nevšednosti.

Už samotný los byl velmi zajímavý. Dvojice se totiž dávaly dohromady pomocí hracích karet, což nemá ve světě obdoby. Také složení jednotlivých deblů bylo velmi ojedinělé. Zvláště v případě, kdy si favorizovaný debl Macek -Výmola přibral coby posilu dalšího skvělého hráče Pelaje.

Po spoustě kvalitních zápasů se nakonec šetření sil ukázalo jako nesmírně důležité, právě zmíněná trojice prošla úskalím složitého hracího systému nejlépe a v posledním turnaji roku si připsala vítězství. Ve finále zdolala pár Štěpán-Vilím. Nicméně vyhráli všichni. „Pohyb na Štěpána je správnou kompenzací předešlého hodování a nicnedělání,“ konstatoval aktivní účastník, semifinalista a profesí lékař Jiří Fiala.

Celý kalendářní rok byl pro zlínský tenis v jubilejním čase jeho devadesátin velmi úspěšný, jako příjemná tečka může mezi výkonnostními sportovci sloužit fakt, že největší zlínská tenisová naděje Barbora Miklová se probojovala do reprezentačního družstva juniorek do 16 let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x