„Cyklostezka do Zlína je velmi potřebná i vzhledem k faktu, že intenzita dopravy na silničních tazích stále stoupá. Tento fakt vnímáme dlouhodobě a ještě před vypsáním výzvy jsme byli rozhodnuti vybudovat cyklostezku z vlastních prostředků. Realizace by ale byla rozdělena do tří etap. Díky evropským penězům můžeme stavbu urychlit tak, aby se po cyklostezce první cyklisté projeli už na podzim příštího roku,“ konstatoval otrokovický starosta Jaroslav Budek.
Trasa cyklostezky vede od kruhového objezdu podél levého břehu řeky Dřevnice až k malenovické továrně Tajmac, kde se spojí s připravovaným úsekem realizovaným městem Zlín. Náklady na vybudování téměř tří kilometrů budou ve výši 15 124 397 korun. Z dotace bude pokryto 85 procent ze způsobilých výdajů. Stavba cyklostezky bude předána 30. září příštího roku. Od října pak bude zahájen zkušební provoz. „Alternativní doprava pomáhá životnímu prostředí. Chceme-li ale po lidech, aby při cestě do školy, práce i ve volném čase více využívali jízdní kola, kolečkové brusle a podobně, musíme jim pro to vytvořit vhodné podmínky. Především z hlediska bezpečnosti jsou cyklostezky tou správnou cestou, kudy se vydat,“ poznamenal Budek.
Otrokovice investovaly do rozvoje a výstavby nových cyklostezek na svém území za poslední roky více než 40 milionů korun. Sportovci tak mohou využívat například tři kilometry dlouhý úsek cyklostezky podél Baťova kanálu, více než kilometrovou cyklostezku podél ulice K. Čapka, 850 metrů vyhrazené cyklostezky podél třídy T. Bati, 400 metrů cyklostezky v ulici Nerudova, více než kilometrovou cyklostezku podél ulice K. Čapka, cyklostezku v ulici J. Žižky, J. Jabůrkové, Dr. E. Beneše a další. „Od příštího roku se objem investic do cyklodopravy opět zvedne a do tohoto výčtu bude patřit také cyklostezka Otrokovice – Zlín. Podporujeme také vybudování cyklostezky ve směru na Kvasice, kde je velmi problematický a nehodový úsek,“ uzavřel Budek.