Sjezdař Vráblík trénoval před olympiádou v Soči na Valašsku

VELKÉ KARLOVICE - Na olympiádu do Soči vyrazí také sjezdař Martin Vráblík z Nového Hrozenkova na Vsetínsku. Pro poslední tréninky před olympiádou využil k valašskou sjezdovku Razula ve Velkých Karlovicích, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Jsem rád, že jsme se díky ochlazení konečně dočkali na Valašsku kvalitních lyžařských podmínek. Díky tomu jsem na finální přípravu mohl zůstat doma, nemusel jsem jezdit do Alp,“ svěřil se Martin Vráblík.

Sjezdovku Razula využíval Martin Vráblík pro své tréninky i v minulosti. Díky kilometrové délce a převýšení 210 metrů splňuje FIS sjezdovka Razula podmínky pro kvalitní trénink profesionálů a bývá jim také pro tyto účely využívána. Sjezdaři zde trénují v časech mimo provozní dobu, kdy se na svahu nepohybuje veřejnost. Martin Vráblík se takto tréninku před olympiádou věnoval ve čtvrtek 30. ledna navečer a v pátek 31. ledna ráno.

Byl zároveň prvním lyžařem, který v letošní zimní sezoně otestoval sjezdovku Razula v celé její plné délce. Kvůli neobvyklému průběhu letošní zimy a teplejšímu počasí byla sjezdovka Razula od začátku ledna sjízdná jen zhruba z poloviny. Po ochlazení v minulém týdnu ji nyní vlekaři dosněžili a v pátek zprovoznili v plném rozsahu.

Jednatřicetiletý Martin Vráblík se netají tím, že olympiáda v Soči bude jeho posledním závodem kariéry. Už dříve oznámil, že po olympiádě se závoděním končí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x