Volejbalisté Fatry drží třetí příčku. Havířov zdolali 3:0

Splnili povinnost. Volejbalisté zlínské Fatry si v extralize poradili s rolí favorita, Havířov zdolali jasně 3:0 a po 17 kolech, pět kol před koncem základní části drží velmi cenné třetí místo.

Chtěli dobrý úvod, to se jim bezezbytku povedlo, Havířovští, tým z desáté příčky extraligové společnosti, prostě nestíhali. Koncentrovaný výkon vynesl domácím v hale Euronics nejen jasný zisk prvního setu s dominantní převahou ve stěžejních herních činnostech a ziskem pouhých sedmnácti bodů pro hosty, ale také tolik důležité uklidnění.

Hosté zlobili nejvíce v prostředním dějství, i tak ale kralovali domácí a druhý set si připsali poměrem 25:21.

Žádné ukolébavky, velel trenér Macek, Fatra v poklidu dohrála celý zápas, který tentokrát tolik „nebolel“ jako některé předešlé nervydrasťáky.

Poslední díl vyhráli domácí 25:20 a jsou po tříbodovém zisku nadále třetí. Na úplné čelo tabulky, kde se hřeje Liberec a České Budějovice už asi mít nebudou, udržet třetí příčku před play off je při slušném losu hodně reálné, ale bude to boj.

Příště jedou Zlíňané do Benátek nad Jizerou, v případě úspěchu se jim bronzová průběžná příčka hodně přiblíží.