Běžkařský závod Valachy Tour nahradí klání v terénním běhu

VELKÉ KARLOVICE - Přestože sněhové podmínky běžkařům nepřejí, druhý ročník seriálu závodů v různých sportovních disciplínách Valachy Tour bude kompletní. Místo závodu na běžkách ale účastníky čeká terénní běh, serveru Zlin.cz to za pořadatele uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

První letošní závod nazvaný Noční stopa Valachy odstartuje už v sobotu 1. března. Původně se měl jet závod na běžkách. Vzhledem k nedostatku přírodního sněhu se uskuteční v náhradní variantě – jako noční závod v klasickém terénním běhu. Místo i čas startu zůstávají stejné, tedy v 18 hodin u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.

„Věříme, že náhradní varianta bude pro sportovce atraktivní. Připravili jsme 10 kilometrů dlouhou trasu po zpevněném povrchu, která bude na vybraných místech osvětlena loučemi. Závodníkům rozhodně doporučujeme vybavit se čelovkami. Noční závod s intervalovým startem slibuje neobvyklý zážitek s krásnou atmosférou,“ uvedl prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

Vítězové si mezi sebe rozdělí prize money ve výši 15 tisíc korun a další věcné ceny. Součástí bude i dětský závod na kratších tratích, který odstartuje po 17. hodině, tedy ještě před úplným setměním.

Také letos Valachy Tour podpoří svou účastí známí sportovci. Prvního závodu seriálu se zúčastní Aneta Grabmüllerová, dvojnásobná juniorská mistryně světa v zimním triatlonu.

Zájemci se mohou k účasti v jednotlivých závodech Valachy Tour registrovat on-line za zvýhodněné startovné na www.valachytour.cz nebo v den konání přímo na místě. Jednotlivé závody seriálu jsou propojeny bodovým hodnocením. Atraktivní ceny tak mohou sportovci získat jak průběžně v jednotlivých akcích, tak i po součtu všech bodů po ukončení celého seriálu.

Stejně jako loni, také letos bude dějištěm závodů členitá krajina kolem Velkých Karlovic.

Další závod Valachy Tour 2014, Valachy Duatlon, vypukne 10. května. Bike Valachy se pojede 12. července, Valachy Man bude na programu 8. srpna a seriál zakončí 25. října Běhej Valachy.

--> --> --> --> -->