Cyklostezka do Otrokovic bude hotová ještě letos

ZLÍN - Už letos na podzim budou moci cyklisté dojet po cyklostezce ze Zlína do Otrokovic. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Obě města se chystají dokončit zbylé úseky, práce začnou v březnu. Zcela funkční by měla být dlouho očekávaná cyklostezka na podzim.

„Propojit naše města bezpečnou cyklostezkou bylo vždy jednou z našich priorit. Problematické pozemky jsme vykoupili, financování je zajištěné. Cyklisté už za pár měsíců nebudou muset hazardovat se životem na frekventované silnici 1/49, ale užijí si klidnou jízdu podél řeky Dřevnice,“ konstatoval primátor Miroslav Adámek.

Zlínu chybí dokončit úsek dlouhý necelých 3,5 kilometru. „Cyklostezka bude mít i zde šířku tři metry, povrch bude asfaltový, takže ho využijí i ti, co jezdí na kolečkových bruslích,“ doplnil radní Josef Novák, do jehož kompetencí výstavba cyklostezek patří.

Dostavba cyklostezky ze Zlína do Otrokovic se opět naplno rozběhla v roce 2012. Postupně se podařilo dostavět téměř kilometrový úsek z Louk do Malenovic a především vykoupit chybějící pozemky. Celkové náklady na dokončení této cyklostezky vyjdou na téměř 25 milionů korun, z nichž 20 milionů korun město pokryje z dotace, kterou získalo z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Cyklostezka začne v březnu růst i z otrokovické strany. „Hotovo by mělo být v září. Náš úsek, který povede až na hranici katastru Otrokovic, je dlouhý přibližně tři kilometry,“ řekl otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Cyklostezka se bude stavět i na druhé straně Zlína, od Zoo Zlín směrem na Lukov. Jde o úsek dlouhý 1 322 metrů, práce začnou v březnu a skončí na podzim. Náklady jsou spočítané na asi 15 milionů korun, 9,5 milionu tvoří dotace, zbytek dofinancuje ze svého rozpočtu město.

Realizace tohoto úseku cyklostezky je provázána s rekonstrukcí souběžně vedené silnice III/49015 podél areálu Zoo Lešná, kterou investorsky zajišťuje Zlínský kraj. Práce začnou zřejmě ve druhé polovině března a potrvají do konce června. Řidiči musejí počítat s částečnou uzavírkou silnice. Termín úplných uzavírek dosud není znám. „Naším společným cílem je po celou dobu rekonstrukce silnice zajistit dopravní dostupnost k parkovišti u zadní vstupní brány do Zoo Lešná,“ uzavřel radní Novák.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x