Otec Berdych nesměl vyhrát. Naštval by syna Tomáše

S nadhledem a úsměvem bral porážku ve finále tenisového ČAPA cupu ve Zlíně otec světové tenisové šestky Tomáše Berdycha Martin. "Nemohl jsem vyhrát, tohle by mi kluk neodpustil, když sám skončil také druhý," smál se Berdych starší poté, co ve finále turnaje stejně jako jeho syn ve Federerovi našel s parťákem Polákem přemožitele.

Jinak, co se týče Tomáše, má zatím výbornou sezónu, prohrát se znovu další mízou pokropeným vynikajícim Federerem ve třech setech určitě není žádná ostuda,“ komentoval dubajskou finálovou porážku naší jedničky otec Martin Berdych.

Ten se ve Zlíně dostal na předním amatérském turnaji v pruhovaném dresu a lá Tomáš na Australin open až do finále společně se stolně tenisovým nestorem Petrem Polákem. Tam ale přesvědčila dvojice mladších soupeřů Radomír Kusák a Milan Kögler o svém nesporném tenisovém umění a vyhrála 6:2.

Berdych starší stačil okomentoval i v tu chvíli úplně čerstvé rozhodnutí syna nerezprezentovat v tomto roce v Davis cupu. „Myslím, že byl Tomáš rozhodnutý už dřív, určitě to konzultoval s manažerem davisupového týmu panem Černoškem, nemyslím, ale, že by do Davis cupu ještě v budoucnosti nenahlédl,“ zakončil Berdych starší.

Třetí na turnaji skončila dvojice Pavlíček-Chytil, čtvrtá Rolinc-Břenek.

--> --> --> --> -->