Rožnovské pivo získalo prestižní mezinárodní ocenění

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Pivo z Rožnovského pivovaru zabodovalo na mezinárodní soutěži o Zlatou pečeť. Odborníci udělili šestnáctistupňovému speciálu Popper Stříbrnou pivní pečeť v kategorii světlé speciální pivo z malých pivovarů, serveru Zlin.cz to za Rožnovský pivovar oznámil Lukáš Martinek.

Soutěž o Zlatou pivní pečeť je největší degustační soutěží v České republice. Degustátoři vybírali z více než 700 vzorků piva, které do soutěže přihlásilo 154 pivovarů.

Rožnovské pivo Popper své jméno získalo po jednom z bývalých majitelů pivovaru. „Jde o dvousladový šestnáctistupňový světlý speciál, který leží minimálně dva měsíce v tancích a sudech, kde uzrává. Je vyrobený výhradně z českých surovin. Hodnotícími kritérii byly hořkost, plnost, chuť, vůně a říz,“ řekl sládek Rožnovského pivovaru Petr Kubín.

Na úspěch Poppera by Rožnovský pivovar rád navázal tmavým šestnáctistupňovým pivem Habsburg, který se jako novinka objeví během několika týdnů. Habsburg se bude vařit podle původní receptury s pivním karamelem. „Za první republiky byl rožnovský pivovar vyhlášený právě černým pivem. Na tuto tradici chceme navázat,“ sdělil Tomáš Kupčík, ředitel pivovaru.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x