Herec a režisér s maorskými kořeny Julian Arahanga zavítal do Valašských Klobouk, protože právě zde zanechal Bohumír Lindauer nesmazatelnou stopu. Vyzdobil místní kapli svatého Cyrila a Metoděje a uvnitř kaple jsou i malířova plátna a další díla.
Juliana Arahangu mohou lidé znát z filmu Once Were Warriors nebo jako představitele Apoca v prvním Matrixu. Ve své zemi vytvořil, pro Maori Television, sedmidílný dokumentární seriál Behind the Brush o celkem 21 postavách Maorů na plátnech Bohumíra Lindauera. V současné době připravuje druhou sérii, kvůli které se vydal i do Evropy a tedy i po Lindauerových stopách v České republice. Filmaři nenátačeli jen ve Valašských Kloboukách, ale i v Praze a Plzni. „Filmaři se pohybovali hlavně na faře a v cyrilometodějské kapli. Dokument bude mít premiéru v příštím roce,“ doplnila Kollerová.
Postavu mladého Lindauera v dokumentu ztvárnil Mikuláš Čížek, mladý divadelní herec, který působil například v divadle Minor, v Ypsilonce či Divadle na Vinohradech.
Průvodce celému štábu dělal valašskokloboucký historik Petr Odehnal. „Bohumír Lindauer je považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů počátků novodobého novozélandského umění. Velká část obrazů je dnes umístěna v Auckland Art Gallery, další obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách a dalších muzeích. V Aucklandu se také nachází Lindauerův pomník a bylo po něm pojmenováno i první novozélandské šampaňské. Pro kapli sv. Cyrila a Metoděje vytvořil výzdobu na motivy příchodu věrozvěstů na Moravu. Jeho dílo patří k nejcennějším památkám ve městě,“ dodal Petr Odehnal.