Úterní oslavy mezinárodního Dne Země zahájí ve Zlíně akce Na kolech do přírody. Začátek je naplánován na 17. hodinu. Zájemci vyrazí na kolech z náměstí Míru směrem k cyklostezce v Prštném. Během jízdy se účastníci zaměří na úklid kolem cyklostezky.
Ve středu dopoledne se v Baťově institutu uskuteční přednášky na téma Typy lesů a jejich květena a Význam živočichů v lesním ekosystému.
„Hlavní program je připravený na čtvrtek. V době od devíti do 15 hodin se na náměstí bude konat naučný program o třídění odpadu, chybět nebude vystoupení škol, zvěřinec Karla Kerouše a od 13 do 14 se mohou návštěvníci těšit na ukázku dravců. Odpoledne pak vystoupí legendární zlínská kapela Tokyo,“ upřesnil Dvořák s tím, že další program se bude konat i v parku Svobody.
V sobotu od 13 hodin se pak koná Pohádkový les aneb ve dvou se to lépe táhne. Sraz zájemců je v lesoparku u dřevěných soch na konečné linek 6 a 8. Pořadatelé připomínají, aby si lidé nezapomněli vzít pití a špekáčky, v 15 hodin totiž akce vyvrcholí společným táborákem. Sobota pak bude patřit i opuštěným psům – útulek na Vršavě pořádá speciální venčení pejsků, které doplní i program spojený s opékáním špekáčků.
V neděli se pak od 10 hodin uskuteční Den Země v Zoo Zlín a od 13 do 17 kampaň ukončí Pasekářská stezka – jde o vycházku s odborným výkladem o rázu krajiny, rostlinách a živočiších. Sraz je na zastávce Jaroslavice – točna ve 13 hodin.