Panenky vystavené v Baťově institutu pocházejí ze soukromé sbírky Moniky Chmelařové a její dcery Nikol. V jedné z části výstavy sběratelka vytvoří svoji malou dílnu, v níž předvede, jak se postupně vytváří rebornovaná panenka připomínající živé miminko. „Tvorba realistických panenek patří mezi umění vyžadující talent, nesmírnou zručnost a především trpělivost,“ podotkla Mitáčková.
Víkendovou prohlídku výstavy obohatí také nedělní komentovaná prohlídka Nikol Chmelařové, která pohovoří o největších sbírkových unikátech i o dalších zajímavostech z výstavy. Postupně v několika sálech představí, opakovaně během dne, sbírku panenek a dalších exponátů. Návštěvníci, kteří zavítají na komentovanou prohlídku, se budou moci také s některými živými panenkami vyfotit nebo si je pochovat v náručí.
Tisícovku nejrůznějších panenek, stovky plyšových hraček a desítky historických kočárků si lidé mohou ve Zlíně prohlédnout do 7. září. Výstava se koná v budově 15 továrního areálu. Otevřena je denně od devíti do 19 hodin.