Pivní slavnosti si vyžádaly zákrok policistů

ROŠTÍN - Hned několikrát museli policisté zasahovat během Slavností piva v areálu Kamínka u Roštína. Celkem 20 řiičů nadýchalo, tři ženy se dopustily výtržnictví a tři muži skončili na záchytce, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tradiční akce přilákala tisíce milovníků zlatavého moku a fanoušků rockových i popových kapel. Mnozí z nich se pak při svém odjezdu setkali s policejními hlídkami, které dohlížely především na bezpečnost v silničním provozu. Policisté zkontrolovali více než 400 automobilů. „Celkem nadýchalo 20 řidičů. Tři z nich se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Přístroj u nich naměřil hodnotu nad jedno promile. Zbylých 17 řidičů nadýchalo do jednoho promile. Dalších 12 hříšníků nemělo například v pořádku svá vozidla, jiní nebyli připoutáni bezpečnostními pásy. Dostali blokovou pokutu,“ upřesnila Kyšnerová.

Policie zasahovala i u tří výtržnic, které se na veřejnosti vzájemně fyzicky napadly. Jedna z nich při tom byla zraněna. Tři mladí muži skončili pro změnu na protialkoholní záchytné stanici. Dva mladíci v silně podnapilém stavu obtěžovali účastníky slavností, polévali je pivem, slovně uráželi zdravotnický personál a neustále vyhledávali konflikty. „Pracovníci bezpečnostní agentury je několikrát napomenuli, muži však jejich doporučení nedbali, a tak je ostraha vyvedla z areálu a odebrala jim vstupenky. Oni se však snažili ještě s dalším kamarádem dostat zpět a s urážením ochranky nepřestali ani po příjezdu policie. Hlídka je převezla na záchytku,“ upřesnila Kyšnerová s tím, že dva z mladíků nadýchali 2,71 a 2,58 promile, třetí vlivem podnapilosti nebyl schopen provést dechovou zkoušku.

--> --> --> --> -->