Památník na Ploštině se možná dočká obnovy

DRNOVICE - Obec Drnovice by ráda revitalizovala areál Národní kulturní památky Ploština. I proto žádá kraj o převedení pozemku, jehož součástí je i jeden dům, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Gabriela Dvorníková.

Obec se s plánovaným projektem chce pokusit získat dotaci, ta je ale mimo jiné podmíněna smluvním vyjasněním vlastnických vztahů.

Možností převedení pozemku se stavbou se už zabývali krajští radní. Dům, který zde stojí, je první ze čtyř objektů, které byly postaveny na místě vypálené osady Ploština. Doposud byl využíván jako depozitář pro sbírkové předměty. Projekt obce počítá s tím, že by v rámci revitalizace areálu nechala opravit i tuto nemovitost. Za pozemek s budovou je obec ochotna zaplatit 1 250 000 korun.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně má k dispozici znalecký posudek z roku 2011, který cenu objektu stanovil na částku 2 400 000 korun. Kraj navrhuje zohlednit skutečnost, že majetek bude obcí rekonstruován a dále využíván ve veřejném zájmu jako zázemí pro Národní kulturní památku Ploština a akceptovat prodej za cenu navrženou obcí. Základním předpokladem převodu však je, že obec opravdu získá na zamýšlený projekt dotaci. Pokud by se tak nestalo, neuskutečnil by se ani prodej pozemku s domem,“ dodala Dvorníková. O této záležitosti bude ještě rozhodovat krajské zastupitelstvo, které se sejde 17. září.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x