Dopravní společnost už využila z dotací přes čtvrt miliardy korun

ZLÍN - Získáním částky 257,73 milionu korun jako dotace z evropských fondů na obnovu vozového parku se může pochlubit v tomto končícím volebním období Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Serveru Zlin.cz to za dopravní společnost uvedl Vojtěch Cekota.

Především díky těmto dotacím se podařilo obnovit přibližně třetinu vozového parku. „V těchto dnech se na radnicích ve zvýšené míře bilancuje. Myslím, že se k tomu může připojit i Dopravní společnost Zlín – Otrokovice jako společná městská firma Zlína, Otrokovic a Želechovic nad Dřevnicí. A má se čím pochlubit. V letech 2011 až 2014 se ve spolupráci s radními uvedených měst podařilo pořídit 33 nových trolejbusů a autobusů, z toho 31 se zapojením evropských dotačních prostředků,“ upřesnil předseda rady jednatelů dopravní společnosti Jiří Ondráš.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice nakoupila v letech 2011 až 2014 osm nových autobusů a 25 nových trolejbusů (dodávka posledních pěti trolejbusů je očekávána ještě v prosinci) v celkové hodnotě 367,2 milionu korun. Dotace přidělená v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava z toho činila 257,7 milionu korun.
Vozový park zlínského dopravního podniku je tvořen 36 autobusy a 56 trolejbusy. Pořízení 33 nových vozů za čtyři roky představuje tedy zhruba třetinu vozového parku. „Nové trolejbusy a autobusy jsou v ulicích vidět. Díky této obměně nyní můžeme nasazovat na linky sto procent nízkopodlažních autobusů a už také většinu nízkopodlažních trolejbusů,“ dodal předseda rady jednatelů.