Policie honila řidiče od Bánova až na Slovensko

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Z Bánova až do obce Dolné Srnie. Tak dlouhá byla honička s řidičem - závodníkem, která skončila až nárazem do domu. Informoval o tom policejní mluvčí Aleš Mergental.

Uherskohradišťští dopravní policisté měřili v pátek ráno rychlost projíždějících aut na silnici I/50 poblíž Bánova, když kolem nich prosvištěla rychlostí 113 kilometrů v hodině fabie. Její řidič dostal ihned pokyn k zastavení. Muž za volantem ale místo toho sešlápnul plyn a snažil se ujet. Policejní passat s výstražným znamením za autem vyrazil a začala honička.

Auto odbočilo k Lopeníku, kterým prosvištělo rychlostí přesahující sto kilometrů. Zastavit jej nešlo z bezpečnostních důvodů, proto policejní vůz pokračoval v pronásledování,“ popsal akční scénu Mergental.

Fabie projela Březovou a mířila k hranicím. Policisté za ní a už informovali kolegy na Slovensku. 

Zhruba po deseti kilometrech od překročení hranice vyjížděla fabie z obce Bošáca k obci Dolné Srnie. Její řidič výjezd nezvládl a narazil do domu,“ pokračoval v popisu Mergental.

Při dopravní nehodě nedošlo k vážnějšímu zranění. Dechová zkouška na alkohol u šestatřicetiletého slovenského řidiče byla negativní, stejně jako test na drogy. Uherskohradišťští dopravní policisté budou s řidičem řešit přestupky překročení rychlosti a neuposlechnutí výzvy, za což mu hrozí pokuta pět tisíc korun.

Zjistilo se navíc, že šestatřicetiletý Slovák byl vyhoštěn z české republiky, a tak je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dopravní nehodu s ním vyřeší slovenští policisté,“ dodal mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x