Místo zvěře střelil myslivec ženu

LUKOVEČEK - Ženu (49) z Holešova postřelil v lese u Lukovečku myslivec (48), spletl si ji s divokým prasetem. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Žena se vydala do lesa na brigádu natírat stromky proti okusování lesní zvěří. Ve stejnou dobu procházel stejným lesem osmačtyřicetiletý myslivec. Jelikož v ten den neměl štěstí, rozhodl se vrátit zpět domů. Po cestě z lesa ven uviděl mezi smrčky pohyb něčeho šedivého a uslyšel šramot. V domnění, že je kousek od něj divoké prase, vzal svou nabitou zbraň a vystřelil směrem, odkud uslyšel zvuk a viděl pohyb.

„Po výstřelu ale z lesa uslyšel lidský výkřik. Okamžitě utíkal na místo, kde uviděl ležet schoulenou ženu v zeleném oblečení, která splývala s lesním porostem a držela se za břicho. Okamžitě odhodil zbraň a snažil se ženě poskytnout první pomoc a komunikovat s ní, aby neztratila vědomí,“ konstatovala Kozumplíková. Myslivec hned přivolal záchranáře a policisty. Přivolaná lékařka konstatovala, že žena utrpěla průstřelem břicha těžké zranění a nařídila její odvoz do nemocnice na operaci.

V současné době je už žena mimo přímé ohrožení života. „Osmačtyřicetiletého myslivce prověřujeme pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což by mohl strávit až čtyři roky za mřížemi. Apelujeme proto na návštěvníky lesa a lesní pracovníky, aby do lesa nosili výrazné oblečení jasných barev, případně reflexní doplňky v zájmu ochrany vlastního života i zdraví,“ dodala Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x