Odřené uši, nervy nadranc…ale postup do čtvrtfinále Poháru FAČR

Nebyl to lehký zápas, to tedy ani trochu. Ale zatímco před nedávnem odcházeli hráči Slovácka po porážce od Baníku v lize 1:2 hodně rozčarovaní, tentokrát jim remíza 1:1 vykouzlila na tvářích šťastné úsměvy. Mají v kapse postup do jarních bojů v poháru FAČR.

To už se bude hrát čtvrtfinále a při příznivé konstelaci nemusí být daleko do fotbalové pohárové Evropy. Však se také na postup nadřeli. Baník po domácí pohárové remíze 1:1 nejel na Slovácko v roli favorita. Čekal se napínavý vyrovnaný boj a ten se také konal.

Chvíli před poločasem mohli jít hosté do vedení, zaútočili do rozhozené domácí obrany a Holzer si fakt, že přestřelil Melichárkovu branku hodně zblízka, asi vyčítá ještě teď.

Góly přišly v krátkém časovém sledu. V 65. minutě přesně hlavičkoval Diviš, za dvě minutky srovnal přesnou střelou Petrus.

Pak už se střelci odmlčeli a přišli až na penaltový rozstřel. V něm nedali ostravští Šichor a Baranek, z domácích se netrefil jen Mezlík. V poslední sérii jistil postup Kalouda.