Tři malé jihoamerické opičky kotulů veverovitých přišly na svět na začátku července, zbývající dvě pak v posledních červencových dnech. Mláďata se už postupně osamostatňují a prozkoumávají celou expozici. Spoustu času však i nadále tráví v bezpečí na máminých zádech.
Zlínská zoo chová kotuly od roku 1999. Svůj domov našli v dnes už neexistujícím pavilonu exotických zvířat (dnes zde stojí tropická hala Yucatan) ve společné expozici s velkými papoušky ara. V roce 2004 se kotulové přestěhovali do nových přírodních expozic v Amazonii, v americké oblasti zoo. „V současné době u nás návštěvníci uvidí celkem 37 kotulů. Nejpočetnější tlupa obývá rozhlehlou ostrovní expozici, v horní části Amazonie pak návštěvníci uvidí další skupinu s letošními pěti mláďaty. V pavilonu primátů žije třetí, pětičlenná skupina. O tom, že se kotulům ve zlínské zoo opravdu daří, svědčí i počet narozených mláďat. Od roku 1999 se nám podařilo úspěšně odchovat na pět desítek kotulů,“ upřesnila Bujáčková.
Samice rodí po březosti trvající pět měsíců jediné mládě. To se ihned po porodu vyšplhá na matčina záda, kde se pevně drží její srsti. Kotulové dospívají až ve třech letech. V zajetí se mohou se dožít kolem 20 let.