Dva body ze Sparty. Paní Štěstěna se už nezlobí

Časy, kdy se na zlínské hokejisty i hokejky nebývale pevně a pravidelně lepila smůla, už snad odeznívají. Že by paní Štěstěna zase přicházela na chuť beranímu stádu? Když jí jdou žlutomodří naproti, pak se ukáže ráda...

Jako třeba v první minutě prodloužení na ledě pražské Sparty. Petr Čajánek v pátek podivuhodně vyrovnal v duelu s Litvínovem a teď se mu povedl ještě lepší kousek: nahodil puk z nestřelecké pozice zpoza branky a brankář domácích Novotný „zajistil“ Zlínu dva cenné body. Přitom to byli hosté, kdo v jednu chvíli vypadali na nulový zisk.

Ale popořádku. Ve 4. minutě jel Vlach trestné střílení a velmi dovedně poslal hosty do vedení. Novic ve zlínské kleci Hromada se sice činil, nejméně dvakrát zasáhl přímo bravurně, ale na brankové dorážky krásných přihrávek Rewaye a Buchteleho neměl nárok.

V čase 23.50 napřáhl Marušák od modré čáry, mimochodem po úpravě pravidel je to pěkně daleko, a bylo to 2:2.

Drama pak vrcholilo v závěru. V polovině 56. minuty skóroval domácí Cingel. Hosté ale vůbec nerezignovali a za půl minutky Kotvan znovu vyrovnal.

Nu a o prodloužení a kousku štěstí už řeč byla.

Sparta Praha – PSG Zlín 3:4.